Александър Александров приключи участието си на Олимпийските игри в Лондон. В най-леката категория, до 49 кг, боксьорът ни отпадна на фаза четвъртфинал, след като претърпя загуба от тайландеца Понгпрайон. Крайния резултат от двубоя - 16:10 точки във вреда на нашето момче.

Сашо и тайландският му опонент направиха сравнително равностоен първи рунд. За жалост обаче през втората част Понгпрайон взе преимущество и нанесе решителния си удар, записвайки поредица от точки.

В заключителната трета част Александров, известен с прякора си „Памперса", се опита да натрупа преднина, но съперникът му игра много разумно в защита и си гарантира крайната победа.

Въпреки отпадането Александров заслужава сериозни адмирации, тъй като специалистите дори не го слагаха в сметките за тази фаза преди началото на олимпийския турнир.