В един от най-драматичните и вълнуващи двубои от началото на олимпийския тенис турнир в Лондон, световният №2 Новак Джокович осъществи обрат и стигна до успеха над бившия №1 Лейтън Хюит.

Австралиецът поведе с 6-4 в първия сет, но загуби следващите два, съответно със 7-5, 6-1 и напуска турнира, докато Джокович продължава по пътя към своята олимпийска мечта, въпреки, че бе на косъм да си тръгне от Лондон с празни ръце.

31-годишният Хюит започна повече от добре, сервираше отлично и се защитаваше добре, като при 4-4 успя да стигне до пробив, затвърден успешно по категоричен начин за 1:0 сета в своя полза.

Джокович далеч не играеше слабо, но Хюит се държеше изключително равностойно на корта, за разлика от друг ветеран - Анди Родик, който вчера взе само три гейма на сърбинът. При 4-3 и сервис на австралиеца, сърбинът най-после наложи своята воля с мощни удари, намерили линиите и поведе с пробив. Това обаче само мобилизира още повече бившия №1, който успя да върне пробива и да изравни за 5-5. Ноле взе своя сервис гейм, пребори се за точка за пробив в последния възможен момент и този път наказа Хюит без да му даде възможност за отговор, изравнявайки резултата.

Очевидно хвърлил всички сили във втората част, австралиецът не издържа физически в третия сет, който Джокович спечели убедително с 6-1, слагайки край на по всяка вероятност последното участие на Хюит на Олимпийски игри.

Противник на Ноле в следващия кръг ще бъде французинът Джо-Вилфред Цонга, който след вчерашния уникален мач срещу Милош Раонич, завършил с победа от 2:1 сета след 25-23 гейма в третата част, днес се наложи доста по-лесно над Фелисиано Лопес от Испания със 7-6, 6-4.