Националният отбор на България допусна много неприятно поражение от състава на Аржентина с 3:1 гейма в своя четвърти мач от олимпийския волейболен турнир в Лондон. "Гаучосите" стигнаха до успех с 18:25, 25:21, 19:25, 20:25 в отделните части, като по този начин прекръснаха победната ни серия на турнира досега.

Двубоят започна равностойно, но с малко по-стабилна и изчистена откъм грешки игра, аржентинците поведоха с четири точки до първата техническа пауза. Доста колебливо посрещане и липса на мощните атаки от последните три мача позволиха на нашия противник да увеличи преднината си, която на второто прекъсване вече беше 7 точки. Това отчая българския тим, който позволи да се стигне дори до преднина от 21:12 в полза на Аржентина и макар нашите да опитаха обрат, това се случи прекалено късно, а първата част завърши при 25:18 за "гаучосите".

Далеч по-добре започна вторият сет, в който поведохме с 5:1, но техническото прекъсване дойде при преднина от само две точки. Стигна се и до равенство при 10:10, но нашите си върнаха преднината и дори я увеличиха на второто прекъсване - 16:12. До края България издържа на напрежението и след 25:21 успя да изравни резултата в сетовете.

Многото грешки при посрещане, при това на флот сервис, с който Аржентина буквално ни съсипа днес продължиха и в третата част. На първата пауза водехме минимално с 8:7, но до второто прекъсване Аржентина поведе с 3 точки, а след това противникът ни направи нова силна серия, не допусна срив и дори поведе с 21:16, което им позволи в края да спечелят спокойно с 25:19.

Идентично протече и последната четвърта част, макар на полето вместо Тодор Скримов да се появи Валентин Братоев. Аржентина продължи да ни тормози с флот сервис, а родните национали така и не спряха да бъркат при посрещането, което съвсем значително отслаби и останалите компоненти в играта ни. Първата пауза дойде при 8:6 за Аржентина, но до втората пауза противникът отново дръпна много сериозно с шест точки. Макар да намалихме за 15:17, това бе и последното, за което България имаше сили в този мач, като до края Аржентина продължи да изглежда непреодолима и спечели с 25:20 точки и 3:1 гейма.

Така България остава с актив от 9 точки и дели първото място в Полша, докато аржентинците събраха 6 пункта и също гледат към четвъртфиналите. Ние пък ще трябва да се надяваме на задължителен чист успех над Италия в последния мач, ако искаме да запазим шансове за първото място в групата.