Голмайсторът на Локомотив (София) Цветан Генков отрича твърденията, че има криза в отбора предвид равенството 2:2 с Берое в 13-ия кръг.
"Нормално е в края на полусезона да се натрупа умора. От 2 години играем 14-15 футболисти постоянно, не разполагаме с 22-ама равностойни играчи. За равенството с Берое сами сме си
виновни, но за криза в отбора не може да се говори", заяви Генков.
След пропуснатия шанс да вземат трите точки в Стара Загора столичните "железничари" отстъпиха на ЦСКА втората позиция в класирането на "А" група.
Младежкият национал изрази желание да играе зад граница, но каза, че не знае нищо за евентуален свой трансфер.
"Информациите, че ме искат големи европейски отбори, могат само да ме амбицират да играя още по-силно. Желанието на всеки футболист е да е част от силен западен клуб. Мисля, че съм готов да се справя с предизвикателството, ако бъда продаден в чужбина. От големите европейски първенства харесвам испанското, но това не значи, че ще заиграя там", каза още Цветан Генков.
Голмайсторът на Локомотив очаква с нетърпение дербито с лидера в класирането Левски в събота.
"Левски е доста класен отбор с добри футболисти и добро ръководство. Ние ще излезем мотивирани да покажем най-добрата си игра и дано да се получи хубав мач", каза Генков.
Младият нападател допълни, че не се притеснява от съдийството за предстоящия мач с шампионите и категорично изрази несъгласието си с твърденията, че реферите подпират "червено-черните".