Локомотив (София) не можа да вкара гол на Миньор (Перник) в последния мач от петия кръг на Втора лига. Двубоят на стадиона  в Надежда беше много емоционален, но в крайна сметка завърши 0:0, най-вече заради невероятните пропуски на нападателя на домакините Светослав Диков. В 87-ата минута антигероят на срещата не можа да вкара и дузпа. Стражът на "чуковете" Леонтиев инстинктивно спаси с ръка, след като Диков опита да вкара в стил "Паненка".

"Желзничарите" все пак останаха начело и дори увеличиха преднината си. Те са с 13 точки, докато амбициозните тимове на Кариана (Ерден) и Миньор (Перник) са с по 10 точки.

Снимка 494292

Младите "чуковете" играха много сърцато, но по-голяма зрялост в атака ги лиши дори и от трите точки. Кристиян Слишков успя да вкара топката във вратата на Локомотив, но се намираше в явна засада.

Домакините преследваха успеха до последната секунда и създадоха много голови положения. Светослав Диков се отличи, успявайки да направи пропуск стил "Стърлинг", като засичайки топката на метър пред голлинията я изпрати в аут. Очевидно е, че нападателят нямаше ден. Денислав Станчев разочарова публиката с удар в гредата.

В 87-ата минута Локомотив получи право да изпълни дузпа. Диков, незнайно защо той трябваше да я бие, се засили с една крачка и копна топката в центъра. Вратарят Леонтиев залитна надясно, но инстинктивно изби кълбото с лявата ръка и то премина над вратата. В последните минути натискът на "железничарите" не доведе до нищо.

Отлично впечатление направиха  и двете агитки, които не спряха да подкрепят любимците си през целия мач.