Локомотив (София) победи Хебър (Пазарджик) в контрола. "Железничарите" се наложиха с 3:2. Дебютът на треньорския щаб в лицето на Явор Вълчинов и Христо Коилов бе изгледан от над 100 зрители на изкуственото игрище на стадион "Локомотив", независимо от минусовите температури.

Въпреки усилията на целия клуб по почистването на терена, бяха останали заледени участъци, които затрудняваха двата отбора. Още в четвъртата минута гостите създадоха първото си голово положение, но Александър Любенов направи страхотно двойно спасяване. Мачът беше равностоен, като двата отбора играха коректно и успяха да се предпазят от контузии.

Най-активен в редиците на Локомотив бе Даниел Васев, който опита няколко далечни удара, но без успех. В средата на полувревето Любенов блесна с още две спасявания. Отново Васев създаде проблеми на гостите, след като направи страхотен индивидуален пробив, но ударът му бе избит в корнер. В 33-тата минута Димитър Георгиев открадна топката от защитата на Хебър, напредна и технично прехвърли вратаря, за да открие резултата. Малко преди края на полувремето, пак той не успя да оползотвори прекрасен пас от Богомил Христов.

Левски преотстъпва Мики Орачев и Илия Димитров на Локо (Сф)

Официално: Левски освобождава двама след лагера в Кипър

Футболистите трудно ще се преборят за титулярно място на "Герена"

Домакините запознаха второто полувреме с изцяло обновен състав и изцяло доминираха. В 65-тата минута Георгиос Бузукис получи травма и бе заменен от 17-годишния Мартин Вълчинов. Малко по-късно в игра влезе и една година по-малкия Красимир Милошев. И двете момчета се включиха с много желание и създадоха няколко опасни ситуации. В 75-тата минута гостите изравниха след разбъркване, а само минута по-късно поведоха с 2:1 след хубава комбинация. Червено-черните натиснаха и в 89-тата минута Александър Григоров бе фаулиран в наказателното поле. Александър Александров бе точен.

В продължението на мача новото попълнение на Локомотив Даниел Илиев засече след центриране от корнер и донесе победата.