Локо (Сф) загуби с 1:4 от полския Краковия в скандална контрола, която се игра в кипърския курорт Агия Напа.

Единственото попадение за "железничарите" реализира Марчо Дафчев, а червени картони получиха Малин Oрачев, Георги Марков и Христо Коилов. От полския тим също двама играчи бяха изгонени преждевременно заради груби прояви.

През първата част футболистите на Краковия владееха инициативата и още в 6-ата минута поведоха в резултата с гол на Москауа. Павлушински проби през центъра подаде на Москауа, който от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Голубович.

В 14-ата минута отново Москауа, удвои резултата след разбъркване пред вратата на “железничарите” и нападателят на Кракровия бе най-съобразителен за 2:0. В 42-ата минута Орачев получи жълт картон за груб фаул срещу играч на Кракровия и напусна играта, тъй като преди това бе вече санкциониран.

Минута по-късно Боярски направи резултата класически. Вишневски стреля, Голубович изби, но топката попадна в краката на Боярски, който от близко разстояние прати топката във вратата на Локо (Сф) за 3:0.

В 47-ата минута Дафчев бе изведен от Караджинов на празна врата и намали на 1:3. В 54-ата минута Коилов бе санкциониран с жълт картон, защото си позволи да репликира съдията. Само две минути след това най-опитния в състава на Локо (Сф) получи втори жълт заради груб фаул и напусна терена.

В 64-ата минута и Георги Марков бе изгонен заедно с Клуз от състава на поляците, след като двамата се сдърпаха. В 73-ата Москауа огорчи за четвърти път Голубович след неумела намеса на стражът на "железничарите".

Три минути преди края на контролата Йордан Върбанов се сби с Koструбала, който го фаулира грубо. Полякът получи червен картон, след което реферът Анастасиу без да се колебае свири край на мача, с което да предотврати нови сблъсъци.

Следващата контрола на Локо (Сф) е утре със словашкия Дубница.

ЛОКО (Сф) - КРАКОВИЯ 1:4
0:2 Москауа (6, 14), 0:3 Боярски (43), 1:3 Дафчев (47), 1:4 Москауа (73)

ЛОКО (СФ): Голубович, Орачев, Г. Марков, Савич, Ст. Дончев, Хр. Марков, Коилов, Дафчев, Руменов, Джилас, Атанасов

КРАКОВИЯ: Цабай, Вацек, Радвански, Карван, Баран, Вишневски, Клуз, Новак, Павлушински, Боярски, Москауа