Локомотив София загуби последната си контрола по време на лагера на отбора в курорта Албена. Столичани отстъпиха пред Спартак (Варна) с 1:2.

В началото на първото полувреме играта бе равностойна като до голово положение първи стигнаха играчите на Локомотив. То обаче бе пропиляно от дошлия на проби Драгомир Марков в 10-та минута.

Три минути по-късно след центриране на Енцо Малинди вратарят на "железничарите" направи груба грешка, която позволи на Адриано Миранда да открие резултата на Спартак.

В 21-та минута Малинди проби по десния фланг, центрира опасно и Стойко Сакалиев от движение реализира второто попадение за Спартак. Минута по-късно Миранда можеше да направи резултата класически, но изстрела му от чиста позиция мина покрай вратата.

След направените смени през втората част Локомотив бе по-активния отбор, но от чисти позиции пропуснаха Мартин Камбуров и Зоран Балдовалиев. В последната минута на срещата Камбуров бе фаулиран в наказателното поле, съдията отсъди дузпа, която потърпевшият реализира.

Треньорът на Локомотив София Драгомир Окука използва 19 футболисти в двубоя, а на Спартак Варна - Драголюб Симонович - 16.

От щаба на Локомотив София съобщиха, че най-вероятно отборът утре ще пътува към София, след което предстои подготовка в Кипър.

Ръководството на отбора ще решава дали дошлия на проби аржентинец Федерико Родригес ще остане в клуба, след като в предния двубой на Локомотив той разкъса мускулни влакна.

Следващата контрола на Спартак Варна е в Албена в събота срещу Калиакра Каварна.