Локомотив (Сф) изигра впечатляваща контрола, като разби втородивизионния Пирин (ГД) със 7:2. "Железничарите" обаче не бяха водени от старши треньора си Драгомир Окука. Роденият в Босна сърбин е претърпял операция от херния.

Младият нападател Преслав Йорданов направи ново много силно представяне с фланелката на "червено-черните". 20-годишният талант, който от няколко години чака своя шанс да се наложи в тима, вкара два гола във вратата на Пирин за едно полувреме игра. В предишната среща на "железничарите" с Марек младокът се отчете с хеттрик при победата с 6:0. Другите попадения отбелязаха Цветан Генков (2), Мартин Камбуров, Светослав Дяков и Даниел Митев. За втородивизионния тим на два пъти се разписа Марио Метушев.

През първата част героите на терена в село Мурсалево бяха звездите Цветан Генков и Мартин Камбуров. Първо Генков се разписа в 35-ата минута след центриране на Димо Атанасов. Минута по-късно преотстъпеният от Динамо (Москва) футболист напредна отляво и намери Камбуров, който с удар от десет метра направи 2:0.

В 41-ата минута Асамоа подаде на Генков и таранът вкара третия си гол в две срещи с червено-черната фланелка. В 45-ата минута Марио Метушев върна един гол след много добре изпълнен пряк свободен удар от 20 метра.

В началото на второто полувреме Асамоа подаде на влезлия на почивката Преслав Йорданов и младокът откри головата си сметка в срещата. В 55-ата минута Метушев върна още едно попадение за 4:2. До края на мача "железничарите" бяха пълни господари на терена и с нов гол на Йорданов и попадения на Светослав Дяков и Даниел Митев оформиха разгромното 7:2.