Локо (Сф) загуби с 2:3 от румънския гранд Стяуа в контрола, играна в турския курорт Анталия.

"Железничарите" направиха добър мач, но в крайна сметка регистрираха поражение. Като титуляр за тима от Букурещ пък започна Живко Желев.

Стяуа откри в 39-ата минута чрез Танасе. При гола останаха съмнения за засада, но все пак попадението бе признато. Като цяло румънците играха по-добре преди почивката и заслужено се оттеглиха с преднина.

Локомотив започна силно втората част, но отново Стяуа бе тимът, който се добра до гол. В 62-ата минута Станку матира Галев за втори път. Малко по-късно българите намалиха чрез Преслав Йорданов, който засече центриране на Дафчев от корнер.

5 минути по-късно румънците отново празнуваха, след като отново Станку бе най-съобразителен в едно разбъркване след ъглов удар.

До края на мача Локо успя да върне само един гол,, дело на Виктор Шпишич.

СТЯУА - ЛОКО (СФ) 3:2

1:0 Танасе (39')

2:0 Станку (62')

2:1 Йорданов (68')

3:1 Станку (73')

3:2 Шпишич (83')

Съставът на Локомотив:84. Галев 11. Добрев  5. Марков - к 3. Гаров 17. Ив. Димитров   7. Горанов  20. Дяков  9. Асамоа  30. Атанасов 19. Камбуров  6. Генков

След почивката в игра влязоха: 2. Станкович  8. Шпишич 10. Дафчев  16. Златински 13. Дзаферович 12. Савич  24. Пасков 25. Митев, Пр. Йораднов.