Локомотив (София) завърши 1:1 в контролната си среща с чешкия Виктория Жижков в кипърския курорт Агия Напа. Данаил Митев откри за столичните железничари, а Сабоу изравни за предпоследните в чешката Гамбринус-лига. Следващата проверка на Локомотив е на 11-и февруари, сряда, със словашкия Дубница.

Съдията показа по един червен картон на двата тима, като санкционирани бяха Калоян Караджинов и Сабоу. Предпоследният в чешката лига Виктория Жижков имаше лек превес преди почивката, като Шванцара два пъти пропусна чисти положения, а веднъж тресна и гредата.

За Локомотив една възможност пропусна Виктор Шпишич, а в 35-ата минута той подаде на Калоян Караджинов, но попадението на високия полузащитник беше отменено заради засада. В началото на второто полувреме чехите имаха отново лек превес, но в 64-ата минута столичани откриха резултата, завършвайки контраатака. Те останаха трима на трима, Христо Златински продължи топката на ляво към Данаил Митев. Митев предпочете да играе сам и прехвърли вратаря Бартолски за 1:0.

В 73-ата минута чехите изравниха от фаул. Капитанът на локомотивци Кристиян Добрев фаулира Пиларж на границата на наказателното поле. След разиграването на свободния удар, Сабоу успя да накаже увисналия при центрирането вратар Румен Тинков. Малко по-късно Калоян Караджинов изрита без причина чешки играч и реферът му показа втори жълт картон, за да го отстрани. 7 минути преди края и Сабоу от Виктория Жижков пое пътя към паркирания край тъчлинията автобус, след като удари ветерана Христо Коилов.

Състав на Локомотив (София): Валентин Галев, Дарко Савич, Иван Пасков, Ваня Дзаферович, Кристиян Добрев, Светослав Дяков, Калоян Караджинов, Димо Атанасов, Аделино Лопеш, Виктор Шпишич, Зоран Балдовалиев (Румен Тинков, Георги Марков, Христо Коилов, Христо Златински, Ивайло Димитров, Румен Горанов, Данаил Митев, Николов)