Отборът на Локомотив София стартира с престижна победа серията приятелски мачове в турския курорт Анталия. Възпитаниците на Емил Велев се наложиха с 2:1 над украинския Металург Донецк, където играят Велизар Димитров, бившия играч на Левски Зе Соареш и този на ЦСКА Жуниор Мораеш.

Точни за Локомотив София бяха Дани Пеев и намиращият се на проби бразилец Уилкер. За Металург се разписа двуметровия гигант Траоре.

Зе Соареш и Мораеш бяха титуляри, като първия бе заменен на почивката, а втория игра цял мач. Велизар Димитров пък се появи в средата на второто полувреме като резерва.

"Железничарите" изиграха силна първа част и изглеждаха по-опасния отбор на терена, а трудът им бе възнаграден в 35-ата минута, когато Даниел Пеев опита остро центриране, но топката бе отклонена в мрежата от бранител за 1:0.

В началото на второто полувреме Мораеш не успя да се възползва от грешка на Дюлгеров и пропусна да накаже Локо Сф. В 62-ата минута пък Димитров замени на терена капитана Лазич и дори взе лентата му.

Това обаче не помогна особено на украинците и десет минути преди края след два корнера и два блокиране изстрела, Уилкер довкара кълбото в мрежата за 3:0. В 86-ата минута Траоре бе изпуснат и намали за 2:1, но време за поне частичен обрат нямаше.