Изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев призна, че клубът е нямало как да отхвърли офертата на китайския Далиен за Мартин Камбуров. Както е известно, голаджията подписа договор за 2,5 години с китайския тим.

"Футболът е бизнес. За Камбуров дойде оферта, на която не може да се устои. Разделихме се професионално и културно. През новия сезон Асамоа и Цецо Генков трябда да поемат по-голяма отговорност, за да се запълни празнината оставена от липсана на Мартин. Така ще може отново да преследваме високи цели", коментира Тонев специално за Топспорт.бг.

Вчера Камбуров дебютира с победа за новия си отбор. Той помогна за домакинския успех с 2:1 над Чангчун Ятай. Срещата бе от 15-ия кръг на елита в Китай. Бившият футболист на Локомотив (София) бе резерва, но се появи на терена в началото на второто полувреме, когато гостите водеха с 1:0.

Камбуров се включи силно и раздвижи играта на Далиен в атака, които само три минути след появата му в игра падна изравнителното попадение. В 48-ата точен бе на Жанг Яокун - 1:1. Крайното 2:1 за Далиен оформи Жунг-Хван Ан в 62-ата минута.

С прибавените три точки Далиен събра 19 в актива си и вече заема 9-ото място. Лидерът Шандонг Луненг е с 29 точки.