Локомотив (София) загуби с 1:3 домакинството си на Хебър. С този мач се откри кръг №13 във Втора лига. Тодор Чаворски откри за "тигрите" в началото на срещата. Наско Милев изравни в края на първото полувреме. Малко след почивката отново Тодор Чаворски беше точен за 1:2, а Жак Пехливанов вкара гола на успокението 15 минути преди края на срещата.

След този провал Локомотив изпусна шанса да оглави класирането и остана на второ място с 25 точки и мач по-малко от лидера Кариана, който е  27 точки от 12 мача. Хебър се изравни на четвърта позиция със столичния Септември с 21 точки от 11 мача.

Срещата се игра без публика, както е според противоепидемиологичните изисквания. Все пак имаше фенове извън стадион :Локомотив", които бяха заели позиции с видимост към терена и подкрепяха любимците си.

В петата минута Живко Петков комбинира майсторски в наказателното поле с Тодор Чаворски, който с добър удар не остави шансове на стража на домакините Ивайло Василев за 0:1.

Малко по-късно Йордан Тодоров отправи силен удар от далечна дистанция, но вратарят на Локомотив се справи със ситуацията.

В 25-ата минута Локомотив стигна до опасна ситуация, след като Александър Александров шутира от фаул, но Тодор Чаворски успя да избие с глава. В 38-ата минута централният нападател на столичани Светослав Диков отправи труден удар с глава, но право в ръцете на Александър Любенов.

Логичното се случи в 42-ата минута, когато Наско Милев изравни. Младият стрелец се разписа, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с точен шут от близка дистанция наказа вратаря на гостите.

Секунди преди края на първата част Илиян Стефанов също опита да затрудни Любенов, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 51-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле към Тодор Чаворски, който с глава матира Ивайло Василев за втори път. Юношата на столичния гранд Левски заби своя гол №5 от началото на сезона във Втора лига.

Oтговорът на "железничарите" не закъсня, но гредата спаси Александър Любенов. Крайният защитник на Локомотив Педро Ферари получи добра възможност да шутира, но топката се отби в страничния стълб.

В 61-ата минута голмайсторът Тодор Чаворски бе изгонен. Нападателят получи втори жълт картон от главния съдия Валентин Железов.

В 75-ата минута "зелените" стигнаха до трето попадение. Жак Пехливанов вкара фантастичен гол от далечна дистанция.

Стартови състави:

Локомотив (София): 91. Василев, 2. Ферари, 3. Петков, 23. Василев, 4. Орачев, 26. Милошев, 10. Стефанов, 8. Милев, 7. Александров, 18. Диков, 16. Стефанов.

Хебър: 95. Любенов, 39. Хаджиев, 22. Тодоров, 24. Тонев, 26. Вълчинов, 20. Пехливанов, 10. Илиев, 99. Чаворски, 11. Тодоров, 77. Хамдиев, 15. Петков.