Бранителят на Локомотив (София) Георги Марков заяви, че целта пред отбора е първи да стигне до гол в мача-реванш от турнира за Купата на УЕФА с Оцелул.

"Железничарите" гостуват на 30 август (четвъртък) в Галац за среща-реванш от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА. Преди две седмици Локомотив победи с 3:1 в първия мач.

"Едно евентуално попадение във вратата на румънците ще прекърши ентусиазма им и ще ни е много по-лесно. Не сме Барселона за да говорим, че може евентуално да подценим съперника и предстоящия мач. Познавам отлично играта на Живко Желев, който очаквам да е един от най-опасните футболисти на Оцелул.

В четвъртък ще излязат и още четирима играчи, които не взеха участие в първия мач. Точно заради това трябва да сме мобилизиране на сто процента", заяви Марков, който бе гост в дискусионно студио "Дерби".

Защитникът добави, че след напускането на Цветан Генков през лятото тактиката на Локомотив се е променила, като в момента отборът играе много по-колективно. За вътрешното първенство Марков заяви, че не е изненадан от силния старт на Славия.

"Има да се изиграят още много мачове. В миналото първенство имахме шанс да стигнем и до титла, но напрежението ни попречи. Ако този сезон Локомотив получи такава възможност, ще се възползваме от нея, тъй като ще сме далеч по-спокойни", каза Марков.