Треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев даде говори след поражението с 1:2 в градското дерби срещу Ботев.

"Пропусната дузпа има до голяма степен вина да се случи това и да загубим. От едно статично положение и изритана топка получихме два гола заради липса на концентрация. Може би това доведе до загубата.

Имахме проблеми с контузени и наказан. Нямахме голям избор. Петър Витанов и Лукас Салинас са с проблеми, Йосип Томашевич е наказан - това доведе до включването на Емо Янчев и Венсан Марсел.

Ботев (Пловдив) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в efbet Лига

Ботев е властелинът на Пловдив! "Канарчетата" сразиха Локомотив в Коматево

Трите попадения в мача паднаха четвърт час преди края

Трябва да играем с по-голямо самочувствие. Имаше притеснение и не опитвахме да контролираме топката, търсихме по-дълги топки. Със сигурност за някои играчи емоциите дойдоха малко в повече.

Накъсванията на играта през първата част се отразиха. Също така преди самия мач имаше разговори, че трябва да излезем по-рано ние се прибрахме по-рано в съблекалнята от загрявката и чакахме 15 минути да излезем.

Има какво да се поучим, не мисля, е сега е моментът да говорим за това. Първо ще изгледаме мача и после ще си вадим изводи", каза Тунчев след мача.