Бразилецът Евертон Фернандо Джилио-Том подписа днес официално своя договор с Локомотив (Пловдив). Това съобщиха от пресслужбата на клуба. Контрактът е за 3 години. Ръководството на клуба задейства веднага процедура за получаване жълтата карта на футболиста, както и за издаване на работна виза.

Том е роден на 18 март 1986 година и в продължение на 3 години е играл в юношеските формации на Палмейрас. За последно се е подвизавал във втородивизионния Атлетико, щата Сао Паоло.

Бразилецът и другите 7 нови попълнения на "смърфовете" ще бъдат представени официално утре от 14.10 часа на клубния стадион в парк "Лаута".

Това са Кирил Акалски и Теодор Банев (привлечени от Марица), Георги Мечечиев и Петър Кюмюрджиев (Славия), Анатоли Тодоров (Родопа), Герасим Заков (Берое) и киргизстанецът Карим Израилов.

Към тази група пред медиите и феновете ще бъде представен и юношата Стайко Стойчев, тъй като досега той нямаше професионален договор.

Веднага след това, от 14.30 часа, е и контролата срещу Миньор (Раднево), която е последна за "черно-белите" преди началото на пролетния полусезон.