90+5′
Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+5′

Голям късмет. При меле в последните секунди топката някак не влезе във вратата на Луков. Загуба с цената на победа.

90+4′

Георги Илиев игра с топката след съдийски сигнал.

90+3′

Луков спаси топката, да не излезе в корнер след опасен фаул.

90′

Картон за Петрович за бавене не играта. Четири минути добавено време.

89′

Луиш Густаво сменя Ален Ожболт.

87′

Домакините хвърлят всичко напред. Луков печели колкото е възможно повече време.

85′

"Селски" удар на Ловат от фаул. Топката премина много над вратата на Луков.

83′

Сигурна намеса на Луков след корнер за домакините.

82′

Келемен смени Халилович.

82′

Якубек смени Дангубич.

74′

ГООООЛ! Ален Ожболт стреля с глава без да скача. Карагерен центрира перфектно отдясно, слагайки топката на главата на нападателя.

72′

Георги Илиев смени Анте Аралица.

72′

Джино ван Кесел смени Алекс Собчик.

71′

ГООООЛ! Рафаел Тавареш се озова сам пред Луков след центриране от фаул. Защитата търсеше засада. Тавареш с леко докосване увеличи на 3:0

68′

Невероятен пропуск на Ожболт, който засече топката на метри пред голлинията високо в аут. Карагерен подаде успоредно на вратата след хубава бърза атака на "смърфовете".

67′

Малембана направи чист шпагат. Съдията не се хвана на симулацията на Ловат, който се прави на тежко контузен.

63′

Русов изби в корнер след центриране на Карагерен и рикошет, променил траекторията на топката.

Момчил Цветанов стреля в аут след ъгловия удар.

61′

Умарбаев центрира от фаул. Димитър Илиев стреля с глава, но топката мина на сантиметри до дясната греда на Русов.

60′

Лукас Ловат най-сетне получи картон за поредния си груб фаул.

57′

Парвиз Умарбаев смени Петър Витанов.

56′

Тешия стреля от далече и топката щеше да строши горната греда на Луков.

55′

Две хубави спасявания на Луков. Домакините са с криле.

52′

ГОООЛ! Богдан Митрея литна Луков и с левия крак прати топката по земя в незащитения ляв ъгъл на вратата.

51′

Дузпа за домакините след задържане на Митря от Малембана. Жълт картон за мозамбиканеца.

50′

Аралица почти сам увисна под топката след центриране отдясно.

49′

Малембана сбърка, но след това се коригира. Момчил Цветанов са забави при последвалата контра.

48′

Ожболт продължи прострелна топка. Месик успя да избие в корнер. Давид Малембана стреля от неудобно воле в аут.

46′

Стивън Езе си изкара светкваичен жълт картон с груб фаул.

45′

Анте Аралица би втория център за Локомотив в мача. Дано да е последен в този мач.

45+2′

Относително равностойно полувреме. Домакините върнаха един гол, но останаха с 10 човека. За сега Акрапович не използва численото си предимство.

45+1′

Халилович и Карагерен се удариха здраво. Емир Халилович получи жълт картон.

45′

Две минути добаавено време.

44′

Прекарасно спасяване на Луков, който се разтегна наляво след диагонален удар на Емир Халилович.

43′

Владението на топката  е 65% на 35% за домакините.

42′

Отлична намеса на Стивън Езе и корнер след опасна атака на Спартак.

40′

Луков спаси поредния удар с глава след центриране. Отлично позициониране на стража.

35′

Тимотей Захуменски задържа Ален Ожболт, който оставаше сам срещу Русов. Глупав начин за корекция на грешка от страна на Захуменски, който видя заслужено червен картон.

33′

Хубаво контра за Локомотив отляво. Момчил Цветанов пробва центриране, но топката беше отклонена в корнер.

31′

Карагерен получава лекарска помощ след лошо натъпване на Лукас Лобат.

27′

Съдията спести картон на Ловат, който фаулира Карагерен. Домакините имаха корнер, но топката беше изчистена и "смърфовете" имаха шанс за контра.

26′

Акрапович не е много щастлив и отправя "балкански" реплики.

24′

Ново центриране на Лобат. Този път ударът с глава на Дангубович беше право в ръцете на Луков.

22′

Българският отбор вече пресира високо. Домакините са малко по-предпазливи.

19′

Корнер за гостите отляво. Тавареш изчисти с глава и Спартак тръгна на контра, спряна с нарушение.

16′

ГОООООЛ! Филип Дангубович отклони с глава топката към левия ъгъл на вратата на Луков, който трудно можеше да реагира. Лукас Ловат завъртя Карагерен отляво и центрира.

11′

Страсбург е следващият съперник на победителя от този сблъсък. Макаби (Хайфа) спечели с 2:1, но общият резултат е 4:3 за Страсбург.

10′

Рвностойна игра. Постепенно домакините се пренесоха в половината на "железничарите".

3′

Локомотив създаде меле след корнер. Топката отскочи към Русов.

2′

Шанс за Локомотив. Русов спаси, отклонена от Ожболт топка след фаул.

1′

Започна сблъсъкът на стадион "Антон Малатински".

Джино ван Кесел Елтон Жуниор

Локомотив (Пловдив) гостува в Търнава в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В първия двубой "смърфовете" се справиха блестящо, вкарвайки два гола без да допуснат нито един.

И двете попадения в мача на "Лаута" бяха дело на капитана Димитър Илиев. Победата над словаците бе най-хубавият подарък за всички в Локомотив, които отбелязаха 93-годишнината на клуба.

Пловдивчани ще играят на стадион "Антон Малатински". В първия предварителен кръг от Лига Европа Спартак загуби гостуването си на Радник (Биелина) с 0:2, но в домакинския си мач успя да заличи пасива си и да си осигури среща с Локомотив след изпълнение на дузпи.

Старши треньорът на Локо - Бруно Акрапович, обяви, че двубоят ще бъде изключително тежък за неговия тим.

В последния си двубой от efbet Лига пловдивчани победиха Ботев (Враца) с 4:1, а Спартак (Търнава) загуби от Жилина с 2:4.

Димитър Илиев: Чака ни тежък мач, но това не ни плаши

"Домакините са агресивен отбор и ще се опитат да ни притиснат"