Локомотив (Пд) постигна победа с 2:1 над Сливен в контрола среща. Мачът се игра в града под Сините камъни и не би никак лек за по-реномирания тим на пловдивчани. "Смърфовете" стигнаха до успеха едва в 88-ата минута с гол на бившият ас на ЦСКА Йордан Тодоров.

Иначе момчетата на Йордан Лечков имаха инициативата и играха по-добре в голяма част от срещата. Още в 17-ата минута Филипов напредна много добре и препарира Ставрев.

Само след пет минути бранителят Мартин Кавдански изравни. Той се възползва от ювелирно центриране на Даксон да Силва.

Сливен обаче продължи да атакува по-настървено и изпусна куп ситуации. Вместо закономерна победа на "войводите", в 88-ата минута Йордан Тодоров засече добро центриране на Сержиньо и донесе победата на своя отбор.