Старши-треньорът на Локомотив (Пловдив) - Любослав Пенев, заяви след равенството 2:2 в дербито на Пловдив, че отборът има характер и това е най-важното.

Играта ми хареса. Изиграхме един добър мач. Поздравявам момчетата и феновете за непрекъснатата подкрепа, която е много важна за отбора. Създадохме не малко положения, особено в началото на второто полувреме.

В тези ситуации трябва да бъдем изключително безкомпромисни. В петък ни чака нова битка. Не искам да разделям двете полувремена. Най-важното е, че отборът има характер. Без характер не се постигат добри резултати. Не играеш ли добре, няма как да печелиш точки. Дербито е перфектно, много футболно. Дано повече стадиони бъдат пълни като този днес.

Нови попълнения ще има със сигурност, но това не означава, че на всяка цена и всеки ден трябва да се оглеждаме и да взимаме футболисти. Ще се отнесем спокойно, с търпение. Важното е те да паснат към модела на игра, който искаме да представим и да практикуваме.

Трябва да имаме инициативата, характера, желанието за победа, себераздаването срещу Левски. Със същият хъс трябва да играем във всеки мач", каза още Пенев.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 2:2 в мач от Първа лига

Дерби като по учебник! Неуверен датски вратар остави без победител големия сблъсък между Ботев и Локо

"Колежа" изживя луд мач, завършил при равенство 2:2