Тотнъм победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 като гост в Лига Европа

Локомотив (Пловдив) се бори, но отпадна от Тотнъм с високо вдигната глава

"Шпорите" се наложиха с 2:1 над "смърфовете"

85′

ГОЛ ЗА ТОТНЪМ! Ндомбеле се разписа! Лондончани разиграха добре при тази своя атака. Лукас Моура получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Ндомбеле не очакваше кълбото, но все пак успя да сложи крак за 1:2.

80′

ГОЛ ЗА ТОТНЪМ! Кейн бележи от дузпа! Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Алмейда след удар с глава на Сон. При центрирането от корнер обаче "смърфовете" имаха основателни претенции за нарушение срещу Луков.

79′

Жълт картон за Цветанов.

Снимка 496602

78′

Втори жълт картон за Карагарен.

77′

Червен картон за Алмейда.

74′

Лукас Моура влиза на мястото на Санчес.

73′

Страхотно спасяване на Лорис след хубав удар на Карагарен!

Снимка 496601

71′

ГООООЛ ЗА ЛОКО!!!! Георги Минчев бележи!!! Митко Илиев отклони центриране от корнер на първа греда. Защитата остави Минчев непокрит и нападателят прати топката във вратата за 1:0.

70′

Ламела заменя Бергвайн.

69′

Защитата на домакините не успя да изчисти добре топката след центриране на Дохърти. Кълбото стигна до Ло Селсо, който от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата.

68′

Минчев заменя Аралица.

Снимка 496598

67′

Илич влиза на мястото на Умарбаев.

66′

Тотнъм получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Зад топката застана Кейн, чийто удар срещна тялото на Митко Илиев и излезе в корнер.

Снимка 496600

66′

Жълт картон за Алмейда.

59′

Ндомбеле заменя Сисоко.

58′

Ново спасяване на Луков. Защитата на Локомотив остави Ло Селсо да овладее топката в наказателното поле. Аржентинецът чукна към Кейн, който мигновено нанесе удар. Луков обаче отново се намеси добре.

53′

Пропуск на Сон! Бен Дейвис се включи в атаката на Тотнъм и получи отляво. Защитникът пусна към Сон, който от няколко метра прати топката над вратата на Луков.

Снимка 496595

50′

Жълт картон за Карагарен.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Димитър Илиев с чудесен пас намери Карагарен в наказателното поле. Крилото се освободи от Санчес и опита удар, който мина над вратата.

42′

Бергвайн пусна към Сон отдясно. Кореецът потърси Кейн в наказателното поле. Нападателят изпревари Масоеро и опита да нанесе удар с пета, но Луков паднал успя да улови топката.

Снимка 496594

28′

Удар от далечна дистанция на Кейн минава покрай вратата.

27′

Тотнъм поиска дузпа! Бергвайн получи топката в наказателното поле. Нидерландецът опита да преодолее Масоеро, който видимо го фаулира. Главният рефер обаче остана безмълвен.

Снимка 496591

Източник: facebook.com/lokomotivplovdiv

17′

Тотнъм организира поредната си многоходова атака. Топката стигна до Ло Селсо, който нанесе удар над вратата от границата на наказателното поле.

12′

Шут на Аралица от далечна дистанция минава над вратата на Лорис.

Снимка 496590

11′

ГРЕДА!!! Сон получи топката отляво и намери Бергвайн на границата на наказателното поле. Нидерландецът нанесе силен удар, който срещна горната греда на Луков.

2′

Спасяване на Луков! Гостите организираха бърза контраатака. Стивън Бергвайн пусна хубав извеждащ пас към Сон. Кореецът опита удар в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, но Луков изби с крак.

1′

15. Илич 19. Сесеньон
19. Минчев 27. Моура
44. Николаев 28. Ндомбеле
50. Михалевич 38. Картър-Викърс

Локомотив (Пловдив) приема тази вечер, от 19:00 часа, лондонския Тотнъм в двубой от втория квалификационен кръг в Лига Европа.

Гостите от Англия са фаворит в срещата, докато домакините разчитат на ентусиазъм и мотивация при срещата с толкова именит съперник, играл финал в Шампионската лига през 2019 година.

За "шпорите" това е първо гостуване в България, а заради популярността на англичаните двубоят на "Лаута" се очертава да е най-гледаният от днешните общо 43 мача от квалификациите за групите на Лига Европа.

Снимка 483612

Общо в 51 държави на пет континента ще имат възможност да проследят определяната предварително като неравна битка в Пловдив.

Бруно Акрапович: Искам отборът да експлодира срещу Тотнъм!

"Приемам думите на Моуриньо като комплимент за нас"

Треньорът на Локомотив Бруно Акрапович има само една неяснота около стартовия състав. Тя е свързана с участието на новото попълнение Кристиян Илич.

На линия вече е и Парвиз Умарбаев.

Няма заразени с коронавирус в Локомотив (Пд)

Всички в клуба преминаха през задължителните тестове за COVID-19

С картотека за двубоя е и друг от новите - Филип Михалевич, който е алтернатива на Бирсент Карагарен отдясно.

Гостите идват след загуба у дома от Евертън в Премиър лийг и ще се опитат да се реваншират пред феновете си.

"Шпорите" пристигнаха в Пловдив с големите си звезди и се очаква да излязат в оптимален състав.

Моуриньо: Впечатлен съм от Локомотив, нямахме късмет при жребия

"Очаква ни много тежък мач, ще подходим с уважение"

Мениджърът Жозе Моуриньо неведнъж е подчертавал, че не подценява Лига Европа, която е печелил на два пъти в кариерата си с отборите на Порто и Манчестър Юнайтед.

Димитър Илиев: На терена сме 11 срещу 11, чака ни паметна вечер