Локомотив (Пловдив) постигна победа с 2:0 в последната си контрола преди старта на новия сезон в Първа лига.

"Смърфовете" се наложиха над Монтана, а двубоят се проведе на "Лаута". В мача участие не взе капитанът Митко Илиев.

Локомотив (Пд) ще изиграе последната си контрола срещу Монтана

Първият мач от първенството за "черно-белите" е гостуване на Тича на 14 юли

"Черно-белите" се разписаха по веднъж и в двете полувремена. През първата част Бирсент Карагерен откри резултата след като се пребори и от близо разпечата вратата на гостите, пише plovdivderby.

През втората част Бахтич покази на 2:0 след контраатака на носителите на Купата на България.

Съставът на Локомотив: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Парвиз Умарбаев, Анте Аралица, Ален Ожболт.

Резерви: Илко Пиргов, Елитон Жуниор, Николай Николеев, Октай Юсеин, Бахтич, Лукас Масоеро