Пловдивският Локомотив записа разгромна победа срещу състава на Черноморец (Балчик). "Смърфовете" победиха по безкомпромисен начин съперника си, налагайки се със 7:0.

Впечатление с изявите си на терена направи юношата на пловдивчани Филип Колев, който се появи на терена през второто полувреме, но се отличи с две попадения на сметката си.

Бруно Акрапович посъветва Петър Главчев да си търси нов отбор

Акрапович посъветва юноша на Локо (Пд) да си намери нов отбор

Главчев бе заявил преди няколко месеца, че професионалният договор с Локомотив е като сбъдната мечта за него

В 11-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе с гол на Бирсент Карагарен, а 4 минути по-късно Стивън Езе отбеляза прекрасен гол със задна ножица. В 24-ата минута резултатът стана класически. Анте Аралица бе намерен на границата на наказателното поле и стреля точно под напречната греда.

В 49-ата минута Никола Марич също попадна сред списъка с голмайстори на "смърфовете". Полузащитникът вкара прекрасен гол от границата на наказателното поле. Появилият се на терена на негово място Филип Колев блесна с две попадения.

В последната минута на редовното време бранителят Асен Георгиев също вкара своя гол, възползвайки се от добро центриране на Янко Ангелов към втора греда.

Димитър Илиев: Искам да завърша кариерата си в Локомотив (Пд)

Капитанът на "смърфовете" зае второто място в анкетата за "Футболист на Пловдив"

Локомотив (Пловдив) - първо полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Мустафа Абдулахи, Димитър Илиев-к, Бирсент Карагарен, Анте Аралица.

Второ полувреме: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Един Бахтич, Йосип Тамашевич, Петър Рогозенски (Уирис Густаво), Никола Марич (Филип Колев), Янко Ангелов, Лукас Масуеро, Елитон Жуниор, Момчил Цветанов, Октай Юсеин