Локомотив (Пловдив) победи Черноморец (Бургас) в контролна среща, играна на стадион "Черноморец". "Сините" поведоха чрез Милен Танев, но с голове на Александър Иванов, Кристиян Илич и Момчил Цветанов пловдивчани направиха обрат.

Малко след началото на мача удар на Георги Минчев мина покрай вратата. В 12-ата минъта Руън центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където няколко футболисти се разминаха с топката.

В 32-ата минута опасен удар на Александър Колев бе избит от голлинията. Пет минути след това Черноморец поведе с гол на Милен Танев. Той се разписа от пряк свободен удар.

"Смърфовете" изравниха в 62-ата минута. Тогава Илич получи извеждащо подаване. Халфът намери Александър Иванов, който стреля под плонжа на вратаря за 1:1.

Натискът на пловдивчане даде резултат. В 79-ата минута Илич с премерен изстрел успя да изведе "смърфовете" напред.

Малко след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа, но Момчил Цветанов нацели гредата. Чико все пак се реваншира в 90-ата минута, когато проби отляво и с мощен удар вкара за 1:3.

Синът на Гонзо подписва договор с Локомотив (Пловдив)