Локомотив (Пловдив) победи Созопол с 2:1 в контролна среща, която се игра при минусови температури в Поморие.

Димитър Илиев откри резултата в 13-ата минута, а в 39-ата минута Лукас Салинас удвои.

През втората част Георги Милев си отбеляза автогол.

Дебют за Локомотив направи Конър Руън, който вече може да се счита за сигурно ново попълнение на "смърфовете".

В 13-ата минута Александър Иванов опита да се разпише, вратарят спаси, но Митко Илиев бе точен при добавката.

В 39-ата минута пловдивчани направиха перфектна контраатака, след като футболистите на Созопол изгубиха топката в половината на Локомотив. Лукас Салинас излезе сам срещу вратаря и с техничен удар удвои.

В 68-ата минута Петър Кюмюрджиев центрира остро от пряк свободен удар и Георги Милев си вкара автогол

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Александър Иванов (Илко Пиргов, Николай Николаев, Кристиан Гомис, Георги Минчев, Конър Руън, Александър Колев, Видол Сейменски, Петър Петров, Иван Михайлов, Иван Арамазов, Сашо Лебанов, Георги Милев).