Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от плейофите за 7-10 място. Двата тима не успяха да се победят на "Лаута" във важния сблъсък, който можеше да наклони везните в битката за заветната седма позиция.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Локомотив (Пловдив) - Берое, Димитър Илиев изравни

Двубоят е от 15:15 часа

В десетата минута Бирсент Карагарен надбяга защитник на Берое и навлезе навътре към наказателното поле. Опита се да намери Димитър Илиев, който се строполи на земята заради шпагат на Мирослав Енчев. Феновете на домакините поискаха дузпа, но след намесата на ВАР такава не бе отсъдена.

В 26-ата Гостите поведоха чрез Стив Фуртадо. Абубакар Тунгара го изведе с едно докосване очи в очи с вратаря Илко Пиргов. Фуртадо беше безкомпромисен.

Снимка 571511

Източник: start-photo.bg

В края на първото полувреме се стигна до уникален пропуск на Венсан Марсел.В Димитър Илиев изведе Александър Василев сам срещу Генадий Ганев и пусна успоредно на голлинията, а Марсел се размина с топката. В двете добавени минути на първата част все пак се стигна до изравняване. Димитър Илиев бе точен от дузпа за игра с ръка на Енчев.

Малко след паузата Мирослав Енчев стреля с глава, а Пиргов спаси уверено.

Десет по-късно Шут на Василев попадна право в ръцете на Ганев, но като цяло положенията през второто полувреме бяха кът.

Дълбоко в добавеното време на мача Мирослав Енчев отново спря топката с ръка за втора дузпа! Тя обаче беше пропусната от Илиев.

Така двата тима остават с равни точки - по 36. Локо е на седма позиция, а Берое е осми.