Перфектен пробив на Аралица, който поднася топката на тепсия пред съотборника си.

Преднината на домакините е възобновена.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина в добро темпо, като домакините бяха много активни, а често достигаха и до полето на Костов.

Младият вратар на гостите обаче бе на ниво и в няколко отделни случая се отчете с важни намеси за тима си.

Резултатът бе открит след едва 8 игрови минути, като Карагарен напредна по десния фланг и центрира остро, а топката се насочи към вратата, рикошира в гредата и влетя в мрежата, пред погледа на готовия за добавка Аралица.

Солидните изяви на Карагарен продължиха, като само няколко минути след попадението си той отново се оказа в отлична позиция. Този път избра да подава, но до втори гол не се стигна.

Вместо това, след 28 минути игра гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Генов бе повален в наказателното поле. Зад топката застана Домовчийски, който не сгреши, връщайки надеждите на отбора си за нещо повече в мача.

Последва спорна ситуация в пеналта на гостите, като срещу Димитър Илиев, за когото това бе мач номер 250 в елита, бе извършено грубо нарушение. Сигнал за дузпа обаче нямаше. Илиев дори показа белезите по крака си и следите от бутонки, но това не трогна главния съдия.

Преди почивката пък Атанасов на два пъти не успя да се разпише от непосредствена близост, превръщайки се в големия длъжник за Ботев (Враца).

45′

Почивка.

44′

Официално предупреждение за Аралица.

42′

Множество сблъсъци в средата на терена.

Нищо запомнящо се в последните минути на първото полувреме.

35′

Грубо нарушение срещу Илиев в наказателното поле.

Дузпа няма.

Илиев показва пораженията по крака си и раните от бутоните на защитника...

34′

Пропуск на Атанасов!

От непосредствена близост!

Керчев стреля от далечна дистанция, Луков едва изби кълбото, но добавката на Атанасов беше разочароваща.

29′

ГОЛ!

1:1!

Попадение на Домовчийски от бялата точка!

Резултатът е изравнен.

28′

Жълт картон за Карагарен.

28′

ДУЗПА за Ботев (Враца).

Генов пада на земята, след съприкосновение с Масоеро.

27′

Засада на Н'Диайе.

25′

Отборът на домакините се прибра в половината си.

Футболистите на Ботев (Враца) обаче не успяват да се възползват от това.

Без атаки към вратата на пловдивчани.

19′

Умарбаев извежда Салинас очи в очи с Костов!

Футболистът на Локо се разминава с топката.

Малшанс за "смърфовете".

18′

Отлично центриране на Генов!

Атанасов не успява да засече добре топката с глава.

Пропуск за състезателя на врачани.

12′

Керчев събаря Димитър Илиев в наказателното поле.

Лидерът на пловдивчани пада на тревата.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

11′

Силен изстрел на Димитър Илиев от границата на наказателното поле!

Страхотна реакция от страна на Костов!

Избива топката с върха на пръстите си.

8′

1:0!

Попадение на Карагарен!

Разписва се от много близка дистанция, след опит за остро подаване в пеналта.

Отлична атака за домакините!

4′

Явно формата, в която се намира Малембана, все пак не е чак толкова незадоволителна.

Две отлични подавания на играча през половината терен.

Играе добре и на скорост и спомага за изнасянето на топката в полза на състава си.

Половинката на Малембана е отговорна за спада във формата му

Защитникът загубил концентрация по време на тренировките

2′

Селекционерът на националния отбор по футбол Георги Дерменджиев е на трибуните.

Снимка 483509

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Срещата започна с минута мълчание, в памет на Бисер Михайлов.

13 Даниел Димитров 11 Юлиан Ненов

Локомотив (Пловдив) ще търси първа победа в новото първенство. Домакинският мач срещу Ботев (Враца) е от 17:45 часа.

И двата тима имат победи срещу шампиона Лудогорец през сезона.

"Смърфовете" грабнаха Суперкупата след успех на 2 август в Разград с 1:0, докато врачани хвърлиха бомбата на първия кръг, надигравайки категорично хегемона в родния футбол с 3:1.

Ботев (Враца) направи Лудогорец за смях

Врачани победиха "орлите" с 3:1

Ботев игра много интелигентно футбол, а старши-треньорът Антони Здравков успя да надиграе отбора, чийто наставник беше за известно време.

Здравков: Локомотив (Пд) демонстрира най-ефективния футбол през последните година-две

"Знаем си възможностите и не се заблуждаваме"

Бруно Акрапович вероятно ще направи няколко промени в състав.

Гостите нямат кадрови проблеми. В състава след изтърпяна санкция се завръща Иво Михайлов, но той ще е резерва.

Юлиан Ненов вече е картотекиран и ще може да играе.

Монтана и Ботев (Вр) варианти за свободния агент Иван Стоянов

Играчът се раздели последователно с Лудогорец, ЦСКА, Верея, Монтана, Ботев (Пловдив) и Етър

Димитър Илиев ще запише своя мач номер 250 в елита, а ако се разпише ще влезе в Топ 10 на голмайсторите на Локомотив за всички времена.

До момента любимецът на феновете на "смърфовете" има 34 шампионатни попадения за родния си тим.

Балансът между двата отбора в първенството е изравнен - по 21 победи и 10 равенства. Головата разлика е 76:73 в полза на Ботев, който обаче е печелил само два пъти срещу този съперник като гост.