Локомотив (София) продължава борбата с Литекс за местата, даващи право на участие в турнира за Купата на УЕФА наесен, след като в мач от 23-ия кръг на "А" група победиха домакините от Локомотив (Пловдив) с 2:1.

Двата отбора започнаха мудно срещата, като все пак по-активният отбор бе този на домакините, които по-често поглеждаха към вратата на Голубович.

В 20-ата минута Роберт Попов навлезе отляво в наказателното поле на гостите и пусна пас по земя към връхлитащия Илами Халими, но бранителят на столичани Дарко Савич изби топката миг преди албанеца да нанесе удар.

Постепенно столичани изравниха играта и започнаха да поглеждат към вратата на Стоян Колев.

В 26-ата минута стажът на домакините изби много опасен удар на Иван Пасков, който бе оставен непокрит от защитата на пловдивчани.

Логичното се случи десет минути по-късно, когато Цветан Генков проби през центъра и пусна към Христо Коилов, за когото бе лесно да реализира, остана очи в очи със Стоян Колев.

Вторите 45 минути започнаха много динамично, с непрестанни атаки на Локомотив (Пловдив), но отбраната на гостите умело отбиваше всякакви опасности.

Най-голямата опасност пред вратата на столичните"железничари" бе когато след корнер, изпълнен от Краси Димитров, топката изненада Голубович и рикошира в далечната греда. Явор Въндев обаче не успя да я насочи в опразнената врата.

Гостите отговориха веднага с нов великолепен пробив на Цветан Генков, завършил с пас към Малин Орачев. Ветеранът обаче отблизо би слабо и Колев парира удара.

Срещата на практика бе решена в 77-ата минута, когато блестяща контраатака на столичани бе завършена по перфектен начин от младия Калоян Караджинов.

Футболистите на домакините се хвърлиха да върнат поне едно попадение, но влезлият на мястото на Въндев Зоран Златковски пропусна на празна врата.

В даденото от съдията Станислав Тодоров триминутно продължение обаче именно Златковски се реваншира за пропуска си и отбеляза почетното попадение за Локомотив (Пловдив).