Локомотив (Пловдив) се наложи с 2:0 над Септември (Симитли) в контролна среща, играна на "Лаута".

Двата гола вкара Кристиан Илич.

Треньорът Бруно Акрапович отсъства и поради тази причина в днешния мач асистентът му Александър Тунчев ръководи Локомотив. Акрапович, заедно с Христо Крушарски, е за визита в Крузейро.

"Черно-белите" поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Илич се възползва от грешка на Евгени Тунчев с удар по земя преодоля противниковия страж. Пет минути по-късно Илич отбеляза второто си попадение в мача. Той засече с глава центриране от ъглов удар на Парвиз Умарбаев за 2:0.

Локомотив Пловдив владееше събитията на терена и се поздрави с победата в края. 20 минути преди последния съдийски сигнал гостите от Симитли пропиляха най-добрата си голова възможност. Топката се отби в напречната греда след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от Китан Василев.

Състави:

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 50. Филип Михалевич, 13. Валентино Пулиезе, 10. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 15. Кристиан Илич, 77. Анте Аралица, 11. Кенан Муслимович.

Септември: 22. Филип Димитров, 14. Здравко Карадачки, 3. Илия Мунин, 55. Евгени Тунтев, 20. Кирил Мутавджийски, 27. Николай Стоилков, 66. Христо Младенов, 8. Руслан Иванов, 11. Китан Василев, 17. Илия Карапетров, 88. Ивайло Михайлов.