Локо (Пд) изпусна изключитлено престижна победа. Тимът на Коко Динев и Драган Канатларовски изпусна да спечели срещу сръбския гранд Цървена Звезда на "Лаута" в Пловдив и завърши при зрелищно равенство 2:2.

Днес обаче "смърфовете" стояха значително по-добре на терена отколкото преди няколко дни, когато бяха тотално разбити от втородизионния Любимец. Тогава при резултат 5:1 за тима от "Б" група собственикът на Локо Коко Динев прекрати мача и наказа тима с дълго тичане.

Днес Локо стоеше много по-добре пред многобройната публика на стадион "Локомотив", която освен заради мача, бе дошла и заради 85-годишнината на клуба. На трибуните освен цялото ръководство на клуба и почти всички легенди на отбора, бе и суперзвездата на родния футбол Христо Стоичков. Камата, който винаги е описвал себе си като привърженик на големия съперник Ботев, все пак уважи Локомотив.

Иначе в първите минути Локо стоеше много по-добре на терена и създаде по-чистите голови ситуации. Още в 3-ата минута Сержиньо стреля добре от пряк свободен удар.

В 10-ата минута стражът на гостите Байкович трябваше да се намесва решително. Бразилският плеймейкър Даксон открадна добре една топка, след което стреля силно от дъгата на наказателното поле и сръбският вратар изби с мъка.

По-активната тима на Локо даде резултат в 21-ата минута. Тогава "смърфовете" поведоха с 1:0. Тогава Сержиньо стреля прекрасно от около 24-25 метра и прехвърли Байкович.

Чак след половин час игра дойде и добра ситуация за Звезда. Вешович нахлу в наказателното поле, финтира бранител, но за щастие на домакините ударът му мина покрай гредата.

В 39-ата минута сърбите изравниха. Евандро бе изведен в наказателното поле, след което много лесно "литна" Ставрев и вкара за 1:1.

В първите минути на втората част Звезда започна както завърши първото полувреме - с по-активна игра. Въпреки това, Локо стигна отново пръв до гол.

В 58-ата минута Даксон даде невероятна асистенция на Йордан Тодоров и бившата звезда на ЦСКА разстреля Весич за 2:1.

До края на мача обаче Локо изпусна престижната победа. В 77-ата минута Мезенга стреля отдалеч, Ставрев изби, но право в краката на Кошич, който отблизо изравни за крайното 2:2.

Въпреки изпуснатата победа, шоуто, което ръководството на Локо осигури на феновете, бе сериозно. Дори фланелките, с които игра отборът, светлосини на цвят, бяха специално изработени за юбилея.

ЛОКО (Пд) - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2
1:0 Сержиньо (21), 1:1 Евандро (39), 2:1 Тодоров (58), 2:2 Кошич (77)