Локо (Пд) победи икономично, но напълно достатъчно само с 1:0 втородивизионния Шумен. Така пловдивчани се класираха на финала за "Каварна Албена Къп", съдето ще спорят за купата с другия финалист Спартак (Вн).

Както и в предишния мач срещу Политехника най-идеен за "смърфовете" бе младият Зоран Балдовалиев, който последователно в 3-ата и в 16-ата минута бе близо до отбелязване на гол.

Футболистите на Шумен бяха построили играта си с насищане на собствената им половина и не даваха възможност на пловдивчани да оперират на свободно пространство. В 25-ата минута Халими остана сам срещу Артакиев, който отрази удара му. Следващото по-изгодно положение бе за Златинов, чиито удар прелетя над вратата.

На два пъти Киков (в 17-ата и в 44-ата минута) не можа да преодолее национала Стоян Колев. Победното попадение падна в 34-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар от Златинов и неумела намеса на Артакиев, който изби несръчно, непокритият бранител Милиев насочи топката в опразнената врата.

След почивката шуменци се опитаха да изравнят, защото при реми те щяха да играят на финала. Първо Киков в 54-ата минута отправи силен шут, но над вратата. Най-чистото положение пропиля младият таран Енчо Георгиев, който в 68-ата минута стреля остро, Колев отби и топката облиза напречната греда на вратата на "смърфовете".

В тези минути възпитаниците на Иван Маринов се опитаха да забавят темпото предвид благоприятния за тях резултат. Въпреки това Златинов в 80-ата минута имаше шанс да удвои аванса. След контраатака пробвалият се в Нефтчи (Баку) нападател удари левия страничен стълб на шуменската врата.

ЛОКО (Пд) - ШУМЕН 1:0
1:0 Милиев (34)

ЛОКО (Пд): Колев, Бачков, Йошев, Милиев, Костич (31-Тодоров), Кр. Димитров (87-Горанов), Златински, Халими (67-Анев), Въндев (73-Златковски), Балдовалиев (46-Даксун), Златинов

ШУМЕН: Артакиев, Жечев (79-Ваклински), Кръстев, Малинов, Ирфан, В. Михайлов (67-Николов), Янков, Ценев (60-Антов), Филипов, Киков (81-Ив. Василев), Енчо Георгиев (73-Тотев)