Шампионът на България отпреди 2 години Локомотив (Пд) претърпя второ поредно тежко поражение по време на подготвителния си лагер в Италия.

След катастрофата срещу Тревизо (0:7), "черно-белите" загубиха тази вечер от елитния Киево с 0:3 в градчето Сан Дзено ди Монтаня.

Веронци успяха да победят в един мач без много опасности пред двете врати.

Титуляр за "смърфовете" излезе новото попълнение Ангел Йошев, който дойде от Конелиано.

Киево поведе в резултата в 28-ата минута с красиво попадение на Андреа Дзанкета. Акцията започна през центъра, продължи по дясното крило и хубав пас по земя, който позволи на Дзанкета да открие резултата. В 40-ата минута Киево удвои, след като топката рикошира в защитник на пловдивчани след удар на Пеличиа и излъга вратаря Стоян Колев.

Две минути преди края на първото полувреме "железничарите" изтърваха най-чистата си възможност за гол - добра комбинация между Ангел Йошев, който центрира отляво, изведе Зоран Златковски пред италианската врата, но нападателят не успя да намери целта.

В 75-ата минута резултатът стана класически след нов гол на Дзанкета, а Йошев изпусна да отбележи почетен гол за българите две минути пред края, когато прати топката с глав в аут след центриране от корнер.

Съставът на Локо (Пд): Стоян Колев, Йордан Милиев, Георги Самокишев (82 - Мартин Сечков), Алекс да Силва, Данаил Бачков, Ангел Йошев, Красимир Димитров (55 - Румен Горанов), Христо Златински (70 - Радослав Анев), Илами Халими (71 - Димитър Илиев), Даксон да Силва (61 - Владислав Златинов), Зоран Златковски (53 - Явор Въндев).