Локомотив (Пд) игра за първи път след повече от 21 години без чужденец в мач от „А" група - при 1:1 с Левски на „Георги Аспарухов" в събота. За последно на „Лаута" разчитаха само на българи в елита през сезона 1992/1993.
Начало на „модата" с легионери се поставя през лятото на 1993 г. с привличането на сърбите Мирко Милутинович, Воислав Будимирович, Саша Вукоевич и Небойша Лович плюс румънеца Петре Григораш.
За 21 г. през „Лаута" преминаха 70 легионери от 23 държави. Най-много са сърбите -15, македонците - 10, бразилците - 9, французите - шестима (почти всички са с африкански корени).
Екипа на Локо обличаха и по трима гърци, тунизийци и нигерийци начело с „младоликия" Патрик Огунсото, към когото почетният президент на клуба Христо Бонев почтително се обръща с „Наборе".
По двама са албанците, сенегалците и ганайците. А като прелетни птици преминаха и по един играч от Румъния, Полша, Словения, Унгария, Португалия, Латвия, Кипър, Уругвай, Аржентина, Камерун и от екзотични дестинации като Киргизстан, Бенин и Хаити. Чужденци нямаше само през двата сезона в „Б" група (1999-2001), но заради ограниченията в тогавашните правилници на БФС.
Треньорът Неделчо Матушев обаче не се отказва от чужденци през новия сезон. И вече привлече 35-годишния македонец Ванчо Траянов, играл за „черно-белите" през шампионския сезон 2003/2004. Проби кара и 22-го-дишното шотландско крило на Хартс Джордан Мортън.
loko-pd
на 22.07.2014 в 19:15:56 #1При Марешки кои бяха чужденците???Тогва бяха деца и сега е същото.Дани Кики е най печения.Това ли ще е новия Локомотив???