15-годишният талант на Локомотив (Пловдив) - Ияд Хамуд, донесе победата на "смърфовете" в контрола срещу казахстанския Кайсар, където треньор отскоро е Стойчо Младенов.

Диамантът в школата на "Лаута", на когото Едуард Ераносян започна да разчита веднага след завърщането си в отбора, се разписа в 29-та минута.

Техничарят се възползва от добра атака, преминала през Камбуров, който преодоля вратаря на казахстанците и пусна към Хамуд, за да може младокът да реализира за 1:0.

Малко преди края на полувремето Горанов се опита да намери Камбуров на добра позиция, но топката бе изчистена от защитник на съперника пред погледа на голаджията.

До края на срещата нов гол не падна, след като Илко Пиргов спаси дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберт Петров.

В края на двубоя Димо Бакалов можеше да покачи на 2:0, но останал очи в очи с вратаря, пропусна да реализира.

Локомотив (първо полувреме): Кацарев, Шоко, Виданов, Везалов, Горанов, Велковски (5' Траянов), Йевтоски, Марчев, Бакалов, Хамуд, Камбуров.

Локомотив (второ полувреме): Пиргов, Шоко, Котев, Тунчев, Везалов, Роберт Петров, Траянов, Йевтоски, Бакалов, Мартинович, Кики.