Президентът на Локо (Пд) Константин Динев може да спре парите на футболистите. Босът напусна бесен Лаута минути преди края на мача със Славия (1:1), крайно недоволен от изпуснатата победа и слабата игра, пише "7 дни спорт". Веднага се заговори, че Динев ще предприеме мерки при издънки и в следващите два мача.

Първият е четвъртфиналът срещу Пирин (Бл) на Лаута за Купата на България, а вторият е гостуването на Монтана през уикенда. Двубоите са решаващи за постигането на целите на тима – спечелване на купата и трето място в шампионата.

При евентуални издънки премиите ще бъдат спрени до края на сезона, а е възможно да бъдат наложени и глоби.

Още в началото на сезона Коко Динев обеща бонус от по 15 000 лева на калпак при спечелване на купата. Най-голямата премия, която прибраха на Лаута, бе по 4000 лева на калпак за победата над Левски с 2:1 на Герена през есента. Същият бонус бе обещан и за успех над Литекс в Ловеч, но Локото падна с 1:0.

Предстоят домакинства на Левски и ЦСКА, които също се очертават възлови в борбата за призовата тройка. Коко Динев със сигурност ще позлати играчите при победи срещу двата гранда.