Във връзка с желанието на нашите привърженици за среща с президента на клуба, ръководството на Локо (Пд) ги уведомява, че поради неотложни ангажименти г-жа Галя Топалова ще може да уважи желанието им не по-рано от 25 юни 2008 година, се казва в сайтът на клуба.

Мотивите за взетите в последно време кадрови промени са свързани с развитието и просперитета на Локо (Пд). Ръководството се отнася с уважение и оценява заслугите на футболистите, хората от спортно-техническия щаб и административния персонал, с които се разделя. Но поставените високи цели за следващия сезон изискват оптимизиране на начина на работа.

Ръководството и собствениците на Локо (Пд) обичат и уважат феновете на клуба и разбират, че загрижеността им е продиктувана от желанието им отборът да върви напред и да постига успехи.

В тази връзка държим да отбележим, че Локо (Пд) е един от малкото клубове в "А" група, които нямат финансови задължения към държавата, други отбори или играчи. Уведомяваме още, че клубът получи лиценз за участие във футболното първенство на България за следващия сезон.

Пред лицензиране е и стадион "Локомотив", за което се правят нужните инвестиции. В тази връзка желаем феновете ни да знаят, че концесията на стадион "Локомотив" се бави необосновано от страна на Община Пловдив, което може да ни изправи пред проблем за лицензирането на стадиона за сезон 2009/10.