Авторитетна победа с 2:0 над Локомотив (Пд) постигна ПФК Брестник 1948. На стадион „Беркут" „смърфовете" на треньора Емил Велев се представиха предимно с юноши и футболисти на проби. Брестник пък игра възможно най-добрите си състезатели. За победителите вкараха Александър Стойчев (55) и Петър Димитров (88). Първият гол в мача падна буквално 10 секунди след като авторът му влезе на смяна.

Домакините изпълниха корнер, Камен Грозданов с глава отклони топката във вратарското поле, от където Стойчев успя да се пребори с вратаря Николай Мариков от Добруджа. Тестващият се страж нямаше какво да стори при топалката в долния ляв ъгъл на Петьо Димитров. През първата част под рамката на Локо (Пд) проби изкара и французинът Антионио Толес, доведен от шоумена Кофе Бабоне.

Проби почти 90 минути изкара и възпитаникът на Левски Тодор Гочев, както и халфът Янко Ангелов от Хебър (Пазарджик). От мъжкия състав на Локо (Пд) днес играха единствено Любомир Витанов, Атанас Рибанов, Релич и Аян Садъков. В петък от 14,30, Локо (Пд) гостува на Раковски в последния си мач а годината, след което „черно-белите" излизат във ваканция.