В четвъртия си контролен мач отборът на Банско, воден от старши треньора Красимир Манолов, задоволи около 600 зрители на стадион Свети Петър.

Всички те бурно аплодираха новата гарнитура, която победи с класически един от добрите отбори в българското първенство, елитния Локомотив Пловдив с 3:0.

Старши треньорът на домакините приложи схема на игра 4-3-2-1, коато се оказа печеливша са Красимир Манолов в този контролен мач. Абсолютни дебютанти в двубоя бяха дошлият от Миньор Перник Петьо Динков, Николай Бойчев от Марек, Манол Занев и Александър Митушев от Беласица, Веселин Стойков и Александър Якимов от Пирин Благоевград.

Всички те повишиха класата на отбора от курортния град. Играта започна равностойно. Домакините не се стъписаха от името на противника. Средата на терена бе овладяна от тях в лицето на Динков, Бойчев, Якимов, Миленов и Занев.

Първият гол за домакините дойде в 24-та минута. Тогава Петков изведе Якимов зад гърба на защитата на пловдивчани, вратарят им Ставрев излезе напред, но ексмладежкият национал Александър Якимов го направи безпомощен с прехвърлящ удар за 1:0.

Гостите до момента се отличиха с опесните си центрирания от статични положения, но стража на домакините Христов бе на мястото си. През второто полувреме футболистите на Локо Пловдив се опитаха да обърнат мача, като старши треньорът им пусна в игра класните Димитър Илиев, Дани Кики, бразилецът Том.

Защитата на Банско в лицето на Крушовски, Топузов, Петков и Митушев не остави никакви шансове за отбелязване на почетно попадение от Локомотив. Възпитаниците на Красимир Манолов продължиха да играят тактически много грамотно и дисциплинирано и това даде своя резултат и през второто полувреме.

В 65-та минута Гълъбов изскочи зад гърба на защитата на гостите, преодоля вратаря Акалски, но бе спънат от него и главния съдия Ленко Витанов, който ръководи обективно срещата, посочи бялата точка. От нея точен бе Веско Стойков с топовен удар за 2:0. Домакините продължиха да играят компактно, не се наруши организацията на терена, наложена от старши треньора Красимир Манолов независимо от извършените от него смени.

В 83-та минута Цветан Павлов се пребори със защитата на гостите, изведе в наказателното поле Гълъбов, който от 5-6 метра изпрати топката в мрежата на Локомотив и направи победата на домакините класическа - 3:0. Димитър Илиев от гостите изскочи сам срещу резервния вратар на Банско Костадин Янев, но не успя да го преодолее.

В последната минута на мача Дани Кики улучи напречната греда зад Янев.

"Поздравявам всички футболисти, взели участие в този мач. След тази среща можем да стесним групата и да фокусираме всикчки сили за първенството. Футболистите днес играха от сърце, качествено, показаха добри футболни умения, което ми дава основание да мисля че сме намерили точните хора", заяви старши треньорът на Банско Красимир Манолов.

След мача всички присъствуващи на стадиона аплодираха момчетата на Красимир Манолов, както и него и помощниците му. Футболистите се поклониха за невероятната подкрепа на верните си фенове и в този контролен мач.

Банско: Христов, Крушовски, Митушев, Топузов, Петков, Занев, Якимов, Бойчев, Стойков, Динков, Миленов (Аршинков, Янев, Дурчов, Гъбълов, Шопов, Павлов, Слаев, Г.Георгиев)

Локомотив Пловдив: Ставрев, Бъчваров, Николов, Попов, Сечков, Дерменджиев, Тодоров, Данов, Марчев, Стаев (Акалски, попов, Илиев, Дани Кики, Милотинови, Комленович, Стойчев, Том)

Стадион Свети Петър Град Банско, зрители 600

Главен съдия Ленко Витанов (Разлог) Голмайстори 1:0 Акимов 24, 2:0 Стойков 65-дузпа, 3:0 Гълъбов 83