Треньорският щаб на Локомотив (Пловдив) получи добри новини преди последния двубой за годината срещу Левски. "Железничарите" приемат "сините" в неделя, 15 декември, от 14:15 часа на "Лаута".

За сблъсъка, който ще определи кой да зимува на второ място в класирането, на разположение на треньора Бруно Акрапович ще бъде централният нападател Ален Ожболт, пише "Тема спорт".

Словенецът получи контузия по време на гостуването на Дунав, спечелено с 3:0. Заради разтежение на бедрен мускул Ален напусна терена в Русе в 59-ата минута и бе заменен от халфа Петър Витанов.

Още през първата част обаче словенецът бе помогнал на тима си да стигне до успеха - в 41-ата минута вкара втория гол в мрежата на "драконите".

Ожболт прави силен сезон за "черно-белите". Той е бил на терена във всичките 19 мача на тима в първенството. В тях е реализирал 6 попадения, като има и 3 асистенции. С повече точни изстрела са само капитанът Димитър Илиев, който е лидер в голмайсторската класация в елита с 11.