Ботев (Пловдив) не допусна изненада и победи с 3:1 Локомотив (ГО) като гост - успех, който прати "канарчетата" на Николай Киров на 1/8 финалите за Купата на България.

Срещата, къде неочаквано, къде не, започна с попадение за домакините, които още във 2-ата минута излязоха напред след попадение на опитния Деян Христов.

Ботев не успя да възстанови равенството до края на първата част, макар че нацели греда след удар на Алваро Юлиано от фаул.

Сашо Димитров: Не ни достигнаха силите, още се изграждаме (ВИДЕО)

"Играхме добре през първото полувреме", заяви треньорът на Локомотив (ГО)

През втората част треньорът на пловдивчани - Николай Киров, взе мерки, пускайки в игра Лъчо Балтанов. Появата на капитана се оказа ключовият момент в мача.

В 57-ата минута юношата на Левски успя да изравни след удар с левия крак от линията на наказателното поле за 1:1!

Минути по-късно отново Балтанов се възползва от центриране на Йордан Минев и след колективна грешка в защитата на домакините донесе пълния обрат за "канарчетата"!

Черешката върху тортата дойде в 71-ата минута!

Балтанов овладя топката след лошо изчистена топка от Фонду, пусна топката пред дъгата на наказателното поле, за да може Алваро Юлиано с топовен удар от движение да прати кълбото в мрежата за крайното 3:1!

Локомотив (ГО) - Ботев (Пд) 1:3

1:0 Христов 2'
1:1 Балтанов 57'
1:2 Балтанов 60'
1:3 Алваро 71'

Николай Киров: Победихме, защото повиших тон на почивката (ВИДЕО)