Ливърпул домакинства на Стоук Сити днес, от 19:15 часа.

Един от грандовете в английския футбол е спечелил пет от последните си шест мача срещу този съперник, но допусна поражение с внушителния резултат 1:6 от края на сезон 2014/15.

На "Анфийлд" мърсисайдци са непобедени вече 15 мача (9 победи и 6 равни), което е най-дългата серия в момента в Лигата.

При всички положения тимът на Клоп се явява фаворит в мача, с по-голямата си класа в атака и много стабилната си форма на свой терен.

Всички на "Анфийлд" обаче със сигурност помнят 24.05.2015 година и последния 38-и кръг от въпросния шампионат.

Срещата бе последна и за капитана на мърсисайдци Стивън Джерард в клуба.

Маме Бирам Диуф откри резултата в 22-ата минута след грешка на Симон Миньоле, а само четири минути по-късно удвои аванса на своя тим. До края на първото полувреме Стоук Сити отбеляза общо пет гола във вратата на Ливърпул.

Джонатан Уолтърс направи резултата класически след половин час игра, а в 41-ата минута бившият играч на Ливърпул - Чарли Адам също наказа своя бивш отбор за 4:0. Петото попадение във вратата на "червените" бе дело на Стефан Нзонзи в последната 45-а минута на първата част.

Единствения гол за Ливърпул отбеляза Стивън Джерард в 70-ата минута. Питър Крауч оформи крайното 6:1, четири минути преди края на редовното време.

След тежката загуба Ливърпул остана на шесто място в тогавашното крайно класиране и трябваше да премине през квалификациите за групите на Лига Европа.