Отборът на Ливърпул допусна поражение с 1:2 от Уулвърхемптън в мач от третия кръг за ФА Къп и се сбогува с турнира на доста ранна фаза. Мениджърът Юрген Клоп беше заложил предимно на резервите на отбора, както и на юноши, които не успяха да се справят по най-добрия начин със съпротивата на "вълците".

Срещата не започна по най-добрия начин за "мърсисайдци", след като още в самото ѝ начало се наложи Деян Ловрен да бъде принудително заменен, тъй като получи някакво схващане и не можа да продължи участието си.

Снимка 398837

Първата по-интересна ситуация пред една от двете врати дойде след чак половин час игра. Тогава Шакири си освободи нужното пространство в наказателното поле, за да стреля, но при удара му прозвуча сигнал на рефера, а и топката изобщо не отиваше към очертанията на вратата. В 38-ата минута, домакините успяха да поведат в резултата, след като Раул Хименес мушна топката в мрежата на Миньоле. Грешка на капитана на "червените" Джеймс Милнър позволи на играча да си поведе надалеч топката, оставяйки зад себе си всички съперникови играчи, като не остави никакви шансове за реакция и на стража.

Още в началото на втората част, гостите успяха да изравнят чрез Дивок Ориги. Нападателят се възползва от отбита топка, след като Шакири стреля, но тя рикошира в защитник на съперника. Така белгиецът от движение директно стреля с много красив плътен удар - 1:1.

Щастието им обаче не трая дълго, тъй като само четири минути по-късно, Уулвс отново поведе. След много хубава многоходова атака, Рубен Невеш реши да си пробва късмета от доста далечна дистанция, изпращайки топката към долния ъгъл на вратата и въпреки че Миньоле усети накъде отива топката, не успя да я спре - 2:1, оформяйки и крайния резултат.