Отборът на Уигън успя да спре устрема на набралия скорост Ливърпул. След като мърсисайдци постигнаха 3 поредни победи във всички турнири, от които особено важна бе тази срещу Челси в миналия кръг, този път те бяха спрени от Уигън, като стигнаха само до 1:1 при гостуването си. Герой за "червените" отново бе Фернандо Торес, който след двата си гола срещу лидера в миналия кръг, този път отново се разписа.

Двубоят като цяло започна добре за "червените" от Мърсисайд. Испанската суперзвезда Ел Ниньо вкара в 7-ата минута на срещата. През втората част обаче Уго Родайега донесе равенството на домакините пет минути след началото на второто полувреме. В заключителните моменти на сблъсъка капитанът на гостите Стивън Джерард можеше да донесе победата на своя отбор, след като бе изведен сам срещу вратаря от Макси Родригес, но ударът му бе избит.