Ливърпул обърна с 2:1 Уест Хям на "Лондон Стейдиъм" в среща от 33-ия кръг на Висшата лига и запази живи макар и малките си към момента шансове за финиширане в Топ 4. Хората на Юрген Клоп доминираха през по-голямата част от двубоя и закономерно стигнаха до успеха.

Лукас Пакета откри резултата в 12-ата минута за домакините. Годи Гакпо в 18-ата минута и Жоел Матип в 67-ата минута донесоха обрата за мърсисайдци. Джаред Боуен също вкара за "чуковете", но се оказа, че е имало тънка засада и ВАР отмени попадението му.

Така Ливърпул събра актив от 53 точки и се изкачи на 6-ото място, на 6 от заветната четвърта позиция, която в момента се заема от Манчестър Юнайтед. Уест Хям, чийто мениджър вчера навърши 60 години, остава 14-ти и все още продължава да трепери за мястото си в английския елит.