Отборът на Ливърпул отнесе доста звучен шамар в днешния двубой от турнира ФА Къп. "Мърсисайдци" бяха изхвърлени от надпреварата след като допуснаха загуба с 2:3 от Уест Бромич.

Драмата на "Анфийлд" беше пълна, след като още през първата част паднаха 4 от головете, а главният съдия на три пъти използва технологията ВАР.

Тотнъм и Нюпорт Каунти завършиха наравно 1:1

Спасителят Кейн отново в действие (ВИДЕО)

Двата тима ще трябва да преиграят мача

Роберто Фирмино откри резултата още в самото начало на срещата, но щастието на "червените" не трая дълго. Само 120 секунди по-късно, Джей Родригес върна равенството, а 4 минути след това, направи пълен обрата за "дроздовете". В самия край на полувремето Жоел Матип си отбеляза злощастен автогол и увеличи аванса на съперника.

През втората част, темпото доста поспадна, но Ливърпул не се предаде до самия край. В 78-ата минута, Мохамед Салах успя да отбележи и втори гол за "мърсисайдци", но това не бе достатъчно и Уест Бромич се поздрави с успеха, изхвърляйки "червените" от турнира.

В 19-ата минута главният съдия на двубоя Крейг Поусън за първи път използва технологията ВАР. Доусън успя да засече с глава връхлитащата топка след изпълнение на ъглов удар и я изпрати в мрежата, но реферът поиска видео повторение, след което голът бе отменен.

В 23-ата минута пък Салах се строполи в наказателното поле на Уест Бромич, протестирайки за дузпа, а Поусън отново прибегна до ВАР. След няколко минути консултации със страничния съдия, решение не бе взето и самият рефер отиде и изгледа повторението, след което реши да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Фирмино, но шутът му не бе достатъчно прецизен и до попадение не се стигна.