Ливърпул се класира за полуфиналите на Купата на лигата на Англия след изключително зрелищен и драматичен двубой с Лестър на "Анфийлд".

Експерименталният състав на Юрген Клоп изигра слабо първо полувреме и губеше с 1:3 на почивката. Джейми Варди изведе "лисиците" напред в 9-а минута, а само 4 по-късно, отново той направи резултата 0:2. Алекс Окслейд-Чембърлейн върна едно попадение в 19-а минута, но Джеймс Медисън вкара в 33-а и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 1:3.

Юрген Клоп пак недоволства от програмата: Не е редно да играем през 2 дни

"За всички е трудно в тази несигурна среда"

През втората част Юрген Клоп включи четирима от по-силните си играчи и мърсисайдци се преобразиха. Диого Жота върна интригата в 68-а минута, а голямата драма дойде дълбоко в добавеното време, когато гол на Такуми Минамино в 95-ата минута заличи преднината на "лисиците" и изходът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При тях герой за Ливърпул бе резервният страж Куивин Келъхър, който спаси два наказателни удара. Такуми Минамино също пропусна от бялата точка, но Диого Жота прати Ливърпул на полуфинал в турнира за първи път от сезон 2016/17.

Това бе първият от двата сблъсъка между тези съперници, които ще се проведат в рамките на седмица. На 28-и декември мърсисайдци гостуват на "Кинг Пауър Стейдиъм" в среща от 20-ия кръг на Висшата лига.

В другите 1/4-финали от днес, Челси победи Брентфорд с 2:0 като гост, а Тотнъм се наложи над Уест Хям с 2:1. Жребият за следващия етап ще се тегли малко по-късно тази вечер.