Ливърпул за малко не катастрофира с всичка сила при домакинството си на Уест Бромич Албиън, в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените" губеха от съперника си с 1:2 до 96-ата минута на двубоя, но все пак се добраха до точката.

Откриващото попадение в мача бе дело на Джордан Хендерсън, но с голове на Доусън и Олсън пълният обрат стана факт. Крайното 2:2 оформи Дивок Ориги, с гола си в 6-ата минута от 8-те добавени от главния съдия към редовното време.

Ливърпул допусна първата си загуба като гост, в ерата "Юрген Клоп" само преди седмица. Мърсисайдци паднаха с 0:2 от Нюкасъл в предишния кръг и пропуснаха да скъсят аванса до върха в класирането.

Момчетата на Клоп все още показват голямо непостоянство в изявите си и това ще едно от нещата, които германският специалист се опитва да промени.

Капитанът на домакините - Джордан Хендерсън стартира и срещу Уест Бромич. Поредната си контузия получи Даниел Стъридж, който заедно с Гомес, Фланагън, Ингс и Сако оформяха лазарета на мърсисайдци.

Уест Бромич записа реми - 1:1 срещу Тотнъм преди седмица. Това бе трети пореден мач на "дроздовете" без поражение, който ги придвижи в средата на таблицата - 13-то място, с актив от 19 точки.

Днес серията на УБА продължи, като отборът затвори успешно домакина си и повече от добре се възстанови след не особено позитивното начало.

В 21-ата минута Лалана асистира на Хендерсън за 1:0, но само 9 минути по-късно резултатът бе изравнен.

В прегръдките на съотборниците си се оказа Доусън, който се възползва от уникална грешка на Симон Миньоле, пращайки топката, която бе изпусната от стража на "червените", в мрежата за 1:1.

Неточностите в играта на вратаря на Ливърпул продължиха, като това видимо повлия и на защитниците пред него.

Отново след неубедителна намеса на Миньоле, Олсън надскочи всички при едно центриране от корнер в 74-ата минута и обратът стана факт - 1:2.

Малко преди края Гарднър влезе изключително грубо в краката на Деян Ловрен, като футболистът на домакините бе изнесен на носилка. На първо време не стана ясно колко сериозна е травмата му, но от телевизионните повторения личеше, че става дума за тежка контузия.

В 6-ата минута на продължението, дадено именно след травмата на Ловрен, Дивок Ориги стреля отдалеч, топката рикошира в тялото на бранител и влетя в мрежата на гостите за крайното 2:2.