Кандидатът за изпадане от Висшата лига - Стоук Сити, изненадващо спря головата серия на Ливърпул, а "грънчарите" съхраниха шансовете си за оставане в елита след равенство 0:0 на "Анфийлд".

Въпреки липсата на голове в мача, срещата бе белязана от редица пропуски, най-вече пред вратата на Джак Бътланд, котйо по чудо запази мрежата си.

Още в 3-ата минута Фирмино бе изпуснат отдясно в наказателното поле, но от малък ъгъл и полупаднала позиция, стреля във вратаря.

Секунди по-късно Мохамед Салах бе изведен сам срещу Бътланд, но прехвърлящият му удар премина до гредата!

Минути по-късно Отново египтянинът имаше възможност да открие, но ударът му бе блокиран.

Гостите отговориха с пропуск на Диуф с глава от наказателното поле, който все пак бе близо до целта.

До края на полувремето Трент-Алекзандър Арнолд и още веднъж Фирмино можеха да вкарат от чудесни позиции, а гол на Дани Ингс беше отменен в края на първото полувреме.

През втората част домакините не успяха да установят траен натиск, а и видимо се умориха. Все пак играчите на Клоп можеха да се разпишат в заключителните минути, но в крайна сметка не успяха.

Ливърпул остава на третата позиция със 72 точки, с две зад втория Манчестър Юнайтед, който обаче е и с две срещи по-малко от мърсисайдци.