Отборът на Ливърпул постигна успех с 2:0 в градското деби срещу Евертън в последния двубой от 23-ия кръг на Премиър лийг.

Попаденията за домакините паднаха в двете полувремена благодарение на египетската звезда Мохамед Салах (36) и Коди Гакпо (49), за когото това бе и първо попадение с фланелката на водения от Юрген Клоп тим.

Ливърпул се интересува от вратаря на Андерлехт

Барт Вербюрген може да бъде алтернатива на Алисон

С победата Ливърпул прекъсна серията си от четири мача без победа в първенството и се върна в битката за топ 4. С тази победа Ливърпул се изкачи с едно място и вече заема деветата позиция с 32 точки. "Червените" са само на 9 от четвъртия Нюкасъл, но и с мач по-малко. За Евертън пък това бе нов провал след доброто представяне и победа срещу лидера Арсенал и тимът продължава да е в зоната на изпадащите.

Клоп се надъхва преди дербито с Евертън: Време е да покажем, че Ливърпул е специален клуб

"Това не е момент, който сме искали да имаме или период, в който сме щастливи да бъдем"

Всичко в този мач се реши в края на първото и началото на второто полувреме. Домакините  удариха греда в 36-ата минута след корнер, а ударът нанесе Джеймс Тарковски. Именно след това топката бе пратена към Дарвин Нунес, който напредна и прати пас около границата на наказателното поле, откъдето Мохамед Салах с удар от движение реализира за 1:0 с десния крак.

Ван Нистелрой: Коди Гакпо мечтаеше за Юнайтед, но отиде в Ливърпул

"Беше в контакт с Тен Хаг от август"

Резултатът се запази до почивката, а след паузата домакините стартираха по-енергично, но получиха нов удар. Андрю Робъртсън напредна в средата на терена, подаде към Салах, който на свой ред пусна веднага към Трент-Александър Арнолд.

Евертън се превръща в кошмар за Артета

Ето защо

Успоредният пас на десния бранител стигна до Коди Гакпо, а нидерландецът от непосредствена близост покачи на 2:0 с първото си попадение за "червените".

До края двата тима владееха поравно топката, но така и не стигнаха до нови голове и успехът и трите точки отидоха на сметката на Ливърпул.