Ливърпул направи фалстарт в началото на сезона във Висшата лига. "Червените", които имат амбиции да ликуват в края на кампанията завършиха наравно 2:2 като гости на Фулъм.

Александър Митрович забоде два гола за домакините. Таранът се разписа в 32-ата минута и в 72-ата минута като второто му попадение на "Крейвън Котидж" дойде след леко спорна дузпа. Между тези два гола за Пуул се разписа Дарвин Нунес в 64-ата минута. Звездата на мърсисайдци Мохамед Салах пък вкара за крайното 2:2 в 80-ата минута, с асистенция за гола на Мо се отчете Нунес.

Играчите с мениджър Юрген Клоп нямаха късмет в края на срещата, след като Джордан Хендерсън стреля много силно от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата и не пожела да влети в мрежата.